fbpx

Czym jest lejek sprzedaży kancelarii prawnej?

Lejek sprzedaży to graficzna forma przedstawiająca ścieżkę jaką Klient pokonał od momentu pierwszego kontaktu z kancelarią w Internecie, aż po faktyczny zakup usługi prawnej w kancelarii i nawiązanie stałej współpracy.

Dlaczego „lejek”?

Lej to inaczej odwrócona piramida, gdzie na jej szczycie (w najszerszym punkcie) znajdują się wszystkie osoby, które miały kontakt z kancelarią w Internecie i potencjalnie mogą zostać jej Klientami. Jednak część z nich z różnych powodów nimi nie zostaje.
Z kolei na dole lejka (w najwęższym miejscu) znajdują się faktyczni Klienci kancelarii, którzy pokonali całą ścieżkę procesu zakupowego i zakupili usługę prawną.

Czy wiesz że…

Według zagranicznych źródeł, jedynie 3% ze wszystkich odwiedzających stronę jest gotowych na kontakt z kancelarią i zakup usługi w danej chwili. Co zatem z pozostałymi 97% osób? Jest to ogromna, niewykorzystana grupa potencjalnych Klientów.
Tutaj właśnie zaczyna się nasza praca.

Projektowane przez nas lejki sprzedażowe to proces, w którym sukcesywnie przekonujemy coraz więcej osób z grupy 97% niezdecydowanych klientów do tego, aby zaufali kancelarii i zostali jej Klientami. Nie w sposób nachalny, tylko budując relację z Klientem, aż do uzyskania jego zaufania.

 Lejek sprzedaży dla kancelarii = system pozyskiwania Klientów przez Internet

Lejek = efekty

Dobrze zaprojektowany lejek sprzedaży to zorganizowany system pozyskiwania Klientów przez Internet, umożliwiający docieranie do Klientów biznesowych dokładnie takich, jakich potrzebuje kancelaria, Klientów już uświadomionych i zdecydowanych na podjęcie z nią współpracy.

Lejek = kontrola

Lejek sprzedaży pozwala kancelarii na pełną kontrolę całego procesu pozyskiwania Klientów w Internecie, wraz z możliwością monitorowania na bieżąco osiąganych efektów w postaci wzrostu przychodów kancelarii.

Lejek = bezpieczeństwo

Taki lejek sprzedaży nie ma nic wspólnego z nachalną reklamą, lejek sam w sobie nie jest reklamą tylko narzędziem do pozyskiwania Klientów w Internecie, który można stosować w branży prawnej, ponieważ jego działanie jest zgodne z zasadami kodeksów etyki. Zobacz video z którego dowiesz się jak to działa >>

Kancelaria pozyskująca Klientów przez Internetowy lejek sprzedażowy sama określa:

 • Jakich Klientów chce pozyskiwać (np. Klienci biznesowi/osoby fizyczne, Klienci reprezentujący konkretne branże).
 • Jakie usługi chce im oferować.
 • Kiedy będzie obsługiwać nowych Klientów.

Stosowane przez nas narzędzia informatyczne pozwalają na pełne zautomatyzowanie lejka sprzedaży.

Co to oznacza?

Lejek sprzedaży “ściąga” do kancelarii odpowiednich dla niej Klientów w terminach określonych przez samą kancelarię. W przypadku gdy kancelaria uzna, że nie jest w stanie obsłużyć większej ilości Klientów, może lejek sprzedaży poprostu wyłączyć. Z kolei, jeżeli po jakimś czasie stwierdzi, że potrzebuje dopływu nowych Klientów, włącza swój lejek sprzedaży i dalej pozyskuje Klientów.

Projektowanie lejków sprzedażowych dla kancelarii prawnych

W przypadku usług prawnych, które należą do grupy tzw. usług profesjonalnych, proces pozyskiwania Klientów przez Internet odbywa się w całkiem inny sposób niż to ma miejsce np. w sklepach internetowych lub innych branżach, gdzie decyzja związana z zakupem podejmowana jest przez Klienta stosunkowo szybko.

Z uwagi na specyficzny charakter branży prawnej, opłacalne i efektywne lejki sprzedaży wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie ich projektowania, uwzględniając m.in.:

 • Ograniczenia w branży w zakresie stosowania reklamy,
 • Specyfikę i zróżnicowanie usług prawnych,
 • Profesjonalny charakter współpracy z Klientem oparty na relacjach i zaufaniu,
 • Autorytet profesji radcy prawnego i adwokata jako osób zaufania publicznego.

Dlatego, każdy lejek sprzedaży i każda kancelaria to inny przypadek, wymagający odpowiedniej wiedzy i kompetencji. Nasze 11 letnie doświadczenie w projektowaniu lejków sprzedaży na całym świecie, głównie w USA i Polsce oraz specjalizacja w branży prawnej pozwala nam na to, że na każdy projektowany przez nas kompletny lejek sprzedaży dajemy GWARANCJĘ OPŁACALNOŚCI takiego lejka. Co to oznacza? Czytaj więcej >>

Dając gwarancję na to, że nasze usługi będą się opłacać kancelarii pamiętaj proszę, że skuteczny i trwały lejek sprzedaży, “ściągający” do kancelarii właściwych, opłacalnych Klientów to proces rozłożony w czasie. Tak jak w dobrze wykonanej pracy radcy prawnego lub adwokata: dobre efekty wymagają czasu i fachowego podejścia.

Poniżej przedstawiono schemat ścieżki Klienta w Internetowym lejku sprzedażowym charakterystyczny dla branży prawnej.

Gdzie w Internecie kancelaria prawna może umieścić swój lejek sprzedażowy?

 • Strona internetowa kancelarii
 • Blog kancelarii
 • Facebook
 • Linkedin
 • Youtube
 • Google AdWords
 • Instagram
 • oraz wiele innych…

Lejek sprzedaży dla kancelarii prawnej w praktyce

Zobacz video, gdzie na praktycznym przykładzie lejka sprzedaży kancelarii prawnej, przedstawiamy jak wygląda cały proces pozyskiwania Klientów biznesowych przez Internet.

Jeżeli nie możesz odtworzyć filmu, video dostępne jest tutaj >>

Polecam Ci również nasze video-szkolenie, w którym szczegółowo omawiam: Jak samodzielnie zbudować opłacalny lejek sprzedaży krok po krokujak kancelaria może reklamować sie przez Internet, gdzie szukać Klientów biznesowych w Internecie i o wiele więcej. Dostęp do video-szkolenia tutaj >>
Zaprojektowanie lejka sprzedaży dla kancelarii: czas trwania prac 8-12 tygodni.

Sprawdź koszt usługi >>

 

Gwarancja opłacalności lejka sprzedaży

Lejki sprzedaży, które projektujemy dla kancelarii prawnych głównie w Polsce i USA faktycznie działają i przekładają się na wzrost przychodów kancelarii w postaci wysokiej jakości nowych Klientów.

Dlatego, na każdy zaprojektowany przez nas kompletny lejek sprzedaży dajemy GWARANCJĘ OPŁACALNOŚCI LEJKA SPRZEDAŻY. Chcesz poznać szczegóły gwarancji? skontaktuj się z nami >>

 

Jeśli chcesz porozmawiać o możliwościach, jakie da Ci profesjonalny lejek sprzedaży dla Twojej kancelarii – skontaktuj się z nami, każda tego typu konsultacja jest oczywiście BEZPŁATNA.